Jak dojechać?

ZNAJDŹ NAS

WSPÓŁCZESNY DOM KULTURY Z BAREM

UL. MARII KONOPNICKIEJ 28
/ KRAKÓW

Poznaj Lato Poznaj przestrzenie

Forum to projekt, który powstał już dziewięć lat temu, tuż nad brzegiem wisły otworzyliśmy niewielką klubokawiarnię. naszym celem było stworzenie wyjątkowego, na mapie krakowa, miejsca, które wyróżni się otwartą przestrzenią, przyjazną atmosferą, uniwersalnością i stanie się punktem spotkań naszej lokalnej społeczności. w ciągu tych ośmiu lat udało nam się wykreować miejsce, które gromadzi ludzi z różnych środowisk, w różnym wieku, a którzy myślą podobnie jak my i czują się tu po prostu dobrze.

stawiamy na rozwój naszej części restauracyjnej, organizujemy wiele iwentów, angażujemy się w projekty, które pozwalają nam poszerzać działalność na wielu płaszczyznach. Wszystko po to, aby na nowo, pozytywnie zaskakiwać gości, którzy już czują się u nas jak w domu.

budowanie społeczności wokół forum stało się dla nas czymś naturalnym. forum to miejsce spotkań ludzi, którzy lubią innych ludzi tak samo jak my.

NASZA

WIZJA

lato to stan umysłu. każdą decyzją, którą podejmujemy, staramy się pokazać, że forum to nie tylko wydarzenia i gastronomia, ale przede wszystkim ludzie, którzy wspólnie z naszym zespołem tworzą niepowtarzalną i rodzinną atmosferę.

chcemy, aby lato trwało cały rok, dlatego Udostępniamy przestrzeń do pracy, zabawy, spotkań, by sezon na Wyspie Forum nigdy się nie kończył, a letnia energia towarzyszyła nam nawet w chłodniejszych miesiącach.

DOŚWIAD

CZENIE

jako zespół forum organizowaliśmy już spory przekrój wydarzeń – od małych, kameralnych, po wielkie imprezy z gośćmi z całego świata. na naszym koncie mamy między innymi festiwal unsound, festiwale kulinarne oraz pierwsze w polsce festiwale food trucków, wystawę abstract forum, pawilon poświęcony twórczości stanleya kubricka, festiwal surfingowy forum surf camp i wiele innych.

dzięki doświadczeniu naszego zespołu oraz współpracy z miastem oraz krakowskim biurem festiwalowym, możemy zaprosić cię na wiele niezapomnianych iwentów, którymi będzie żyło całe miasto.

forum przestrzenie powstało z myślą o ludziach takich jak my – którzy szukają alternatywnego sposobu na spędzenie czasu w mieście, uwielbiają dzielić się takimi momentami z najbliższymi, którzy chcą odkrywać, poznawać, doświadczać.

hasło „przestrzenie” to esencja wielowymiarowości naszych działań – dla nas forum stało się nie sposobem na życie, a sposobem życia. chcemy, aby nasi goście czuli się tu tak samo dobrze jak my, żeby wpadali o każdej porze dnia, przeżywali z nami chwile radości czy wytchnienia.

od zawsze forum tworzymy wspólnie.

jednym z największych atutów jest wyjątkowość lokalizacji, w której znajduje się forum lato – nad brzegiem rzeki, z dala od miejskiego zgiełku, w budynku rozpoznawalnym w całej polsce.

niedziałający już hotel forum powstał pod koniec lat 80-tych, na podstawie projektu janusza ingardena. budynek znalazł się w czołówce najnowocześniejszych, jak na tamte czasy, obiektów. jako hotel szczycił się swoim czterogwiazdkowym standardem. wyjątkowa przestrzeń stanowiła centrum wypoczynku oraz rozrywki.

9 listopada 2002 roku nastąpiło oficjalne zamknięcie obiektu i przez wiele lat służył jedynie jako nośnik reklamowy.

w 2013 roku postanowiliśmy na nowo tchnąć życie w opuszczony budynek, który dzięki naszym gościom znów stał się punktem spotkań i odzyskał dawną energię.

wpadnij do nas i odkrywaj uroki forum!

KOLABO

RACJA

Do współpracy nad naszym projektem Forum Lato zaprosiliśmy dwóch artystów – Łukasza Habierę / Nawera oraz Oskara Podolskiego / Oesu.

Nawer – absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej, ze sztuką street artu związany od połowy lat 90. OESU. - człowiek wielu talentów, miłośnicy wyrazów wielosylabowych powiedzieliby artysta multidyscyplinarny. Projektuje, maluje, kocha litery.

Efektem zderzenia dwóch różnych osobowości pod względem artystycznym, projektowym, ale też życiowym, jest wnętrze F:Lato oraz cały art w tej przestrzeni. Projekt obejmował nie tylko elementy artystyczne, ale również wnętrzarskie i funkcjonalne – od posadzki, światła, wyposażenia, rozmieszczenia przestrzeni pod kątem trafiku, aż po roślinność, wykończenia i sztukę. W trakcie trwania projektu Nawer i Oesu uczyli się siebie nawzajem, wymieniali się niesamowitą energią, odbijali między sobą pomysłami, co spowodowało, że tworzoną przestrzeń, traktowali jak swoją własną, a powstała miedzy nimi przyjaźń przetrwa lata. Dużym wyzwaniem było stworzenie wnętrza, które będzie wyglądało dobrze przy naturalnym świetle dnia, którego jest bardzo dużo, ale też i w nocy, kiedy przestrzeń budowana jest światłem wewnętrznym. Całość projektu zwieńczają elementy artu, które idealnie oddają dynamikę i charakter współpracy Nawera i Oesu.