AKTUALNOŚCI

ForumSurfCamp
23.02
Shaka! Tworzymy pierwszy w Polsce festiwal prezentujący w kompleksowej formule wszystkie główne nurty surfingu. Przyjdź i zobacz niesamowite relacje surferów, premiery, znane marki, filmy i spektakularne fotografie surferskie oraz live demo i after party! ........ Polska scena surf będzie z nami w Krakowie: Surf Inc. Baltic Surf Scapes Krzysztof Jędrzejak CzyliSurf Surf People Dominik Gralak SUP City Kraków Lost at Sea Wake Camp Krakow Kraków Street Park Sea Shepherd Polska Carver Surfskate Poland SUP Kultura Kraków ..... AFTERPARTY: KONCERT - The Magic Juice Koncert zamyka pierwszą edycję festiwalu FORUM SURF CAMP więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1064789237057497/ Przed i po The Magic Juice wystąpi DJ Mysterons Zespół The Magic Juice wystąpi w składzie: Oskar Hudyka – vocals Damian Skóra – guitar Marcin Chatys / Miłosz Skwirut – bass Konrad Hajduk – keys Mateusz Karoń – drums Tomasz Drabik – alto saxophone Dominik Borek – trumpet 23.02 sobota // 22.00
JIBB JAM 2019
26.01
Po ogromnym sukcesie dwóch poprzednich edycji Jibb Jamu, szykujemy się do trzeciego uderzenia. Zapowiadają się sportowe emocje na najwyższym poziomie i świetna zabawa. Tak więc zaznaczcie w kalendarzu datę 26 stycznia 2019 roku, godz. 16:00, bo właśnie tego dnia Kraków zmieni się w snowboardową stolicę Polski. ZAWODNIKÓW ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW ONLINE: PL - https://supersklep.pl/jibb-jam CZ - https://supersklep.cz/jibb-jam SK - https://supersklep.sk/jibb-jam Największa miejska impreza snowboardowa sezonu 2018/2019 odbędzie się 26 stycznia, w miejscu które zna każdy kto chociaż raz odwiedził Kraków - teren przy byłym Hotelu Forum. W tym roku zdecydowaliśmy się na całkowite przeprojektowanie konstrukcji, dzięki czemu ze zwykłego, małego Bumblebee stała się niczym Optimus Prime w świecie autobotów. Za sam projekt i wykonanie odpowiada niezastąpiona Vodasodova. Kolejną zmianą jest to, że zapisy na Jibb Jam będą oficjalnie dostępne nie tylko w Polsce, ale również w Czechach i na Słowacji. Przypadkowy widz trafiający na Jibb Jam rzeczywiście może być w lekkim szoku, gdy zobaczy, że snowboardziści oprócz "snowboardowania" i robienia sobie zdjęć z dziewczynami, muszą się przede wszystkim nieźle napocić żeby wygrać z innymi uczestnikami. Mimo wielu zmian i upgradeów, wciąż towarzyszy nam to samo hasło: "Przyjdź ze swoją dechą, weź udział w JIBB JAMIE, skille i wiek nie mają znaczenia, liczy się zajawa i uliczny klimat." Ale czym byłyby zawody snowboardowe bez potężnej dawki nagród. W tym roku podbijamy pule do potężnej kwoty 12 000 zł. Do zgarnięcia będzie najlepszy snowboardowy sprzęt ufundowany przez naszych partnerów Gnu Snowboards i Bent Metal oraz dziesiątki snowboardowych akcesoriów. A wisienką na torcie będzie potężna nagroda pieniężna dla najbardziej energetycznego ridera wieczoru. To za mało? Mamy tego więcej! W specjalnie wydzielonej strefie Jibb Jam Chill Out, znajdziecie mnóstwo atrakcji. Nie tylko dla riderów, ale również dla wszystkich osób zajaranych snowboardem! Po całym wieczorze pełnym emocji, nagród i wszechobecnej zajawy, nie może Was zabraknąć na klimatycznym snowboardowym after party w Forum Przestrzenie. Będzie zbijanie piątek, rozmowy o deskach i zabawa do białego rana w gronie miłośników jednej deski. A wszystko to w specjalnie przygotowanej strefie Jibb Jamowej, w której znajdziecie mnóstwo atrakcji. A jakich dokładnie, to poinformujemy Was bliżej stycznia poprzez wydarzenie na FB: Organizatorzy: SUPERSKLEP ThirtyTwo
IDA World Dj Championships 2018
08.12
Energa IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2018 ICE Kraków Congress Centre 8th of December 2018 Quebonafide (pełny koncert 50-60 min ze specjalnymi wizualizacjami) Battle for the WORLD CHAMPIONSHIP in 2 categories: SHOW TECHNICAL SHOWCASES: D-Styles (USA) Tom Thum (AUSTRALIA) Beatbombers (PORTUGAL) The Mixfitz (BELGIUM) Deejay Irie (HOLLAND) Deejay Rasp (UK) DJ ND (BELGIUM) Ortofon Concorde MKII Special Showcase IDA WORLD OFFICIAL Afterparty presented by Saucony FORUM Przestrzenie start 24.00 (wstęp z biletem z imprezy za darmo) Dj’s in the mix: The Mixfitz / Beatbombers Dj Ride & Stereossauro/ Deejay Irie / Stickorama OPEN PART OF THE EVENT (12:00 - 17.00) KLUB 89 FORUM PRZESTRZENIE (300 m from the main venue) Phase Scratch Session TOM THUM Beatbox Workshops Music Networking UWAGA: DO KAŻDEGO BILETU DODAWANA JEST SPECJALNA PŁYTA Z UTWORAMI WYSTĘPUJĄCYCH NA IMPREZIE ARTYSTÓW. ODBIÓR PŁYTY PRZY WEJŚCIU NA IMPREZĘ.
najedzeni fest etnicznie
21.10
W niedzielę 21 października dawne sale bankietowe Hotelu Forum zamienią się w najbardziej różnorodną restaurację w Krakowie. W roli gospodarzy wystąpią krakowskie lokale, mali producenci, sklepy z dobrym jedzeniem, piekarnie, inicjatywy kulinarne. Tak zapowiada się kolejna edycja festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! Tym razem pod hasłem: Etnicznie! Zapraszamy do zgłaszania sią jako wystawca, formularz zgłoszeniowy jest pod linkiem: https://form.jotformeu.com/82042627175354
filmowe lato komediowe
01.09
Cześć, leżak, widok na Kraków, Wisła, niebo, gwiazdy, zachód słońca, ekran, znajomi, czyli kolejna edycja "Filmowego Lata" w Forum Przestrzenie! Od najbliższego czwartku tj. 14.06.2018 - ruszamy z letnimi seansami - w każdy czwartek po zachodzie słońca. / około 21.00/ W tym sezonie przypominamy najlepsze polskie komedie. To będzie lato absolutnych klasyków: 1. PORANEK KOJOTA - 14.06 2. KINGSAJZ - 21.06 3. CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ - 28.06 4. WNIEBOWZIĘCI - 05.07 5. VABANK - 12.07 6. DZIEŃ ŚWIRA - 19.07 7. MIŚ - 26.07 8. HYDROZAGADKA - 02.08 9. SEXMISJA - 09.08 10. CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZŁAPIESZ - 16.08 11. REJS - 23.08 12. CIAŁO - 30.08 W razie niepogody seans odbywać się będzie w naszym holu. Do zobaczenia. ps: w Pawilonie Letnim oraz w barze LaTO - będziecie mogli zakupić Popcorn! Partnerem Filmowego Lata jest OFF RADIO KRAKÓW Do zobaczenia :)
WODECKI TWIST FESTIWAL
09.06
Co roku Zbigniew Wodecki przemierzał setki tysięcy kilometrów, aby dotrzeć do publiczności w większych i mniejszych polskich miastach. Jednak zawsze z tych podróży wracał do ukochanego Krakowa. Tę szczególną relację podkreśli niezwykły charakter wielu wydarzeń drugiego dnia WODECKI TWIST FESTIWAL. Świeżo i zaskakująco zapowiada się mini cykl koncertów, nad którymi czuwać będzie zespół Mitch & Mitch. Z tą alternatywną grupą Zbigniew Wodecki powrócił do materiału ze swojej płyty z 1976 roku, a nagrany przez nich album „1976: A Space Odyssey” okazał się oszałamiającym sukcesem. Artyści Mitch&Mitch zaprosili do kultowych FORUM Przestrzenie wielu muzycznych gości z Polski i spoza kraju. Grać będą zarówno wewnątrz, jak i w plenerze! Szczegóły już wkrótce // WWW.WODECKITWISTFESTIWAL.PL
Jibb Jam 2018
20.01
SUPERSKLEP X THIRTYTWO JIBB JAM 2018 – PULA NAGRÓD 10 000 zł! Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji Jibb Jamu, idziemy za ciosem i w tym roku organizujemy jeszcze większy, jeszcze głośniejszy i jeszcze bardziej zajawkowy event snowboardowy. Tak więc nadszedł czas by zaznaczyć w kalendarzu datę 20 stycznia. Właśnie wtedy na terenie przy byłym kultowym już Hotelu Forum odbędzie się największa miejska snowboardowa impreza sezonu 2017/2018. Na wielkiej konstrukcji, która stanie przy wejściu do Forum Przestrzenie rywalizować będą snowboardziści z całej Polski. A dla tych co nie jeżdzą przygotowaliśmy liczne aktrakcję, gdyż jak wszyscy dobrze wiemy snowboard ma łączyć, a nie dzielić. Dzięki firmie Supersnow, nawet gdy w Krakowie śniegu zabraknie, na Jibb Jamie będzie go pod dostatkiem. Pula nagród dla zawodników sięga w tym roku 10 000 zł, zatem jest o co walczyć! SUPERSKLEP X THIRTYTWO 2018 będzie bez wątpienia prawdziwym, zimowym świętem amatorów białego szaleństwa, smacznej szamy i dobrej zabawy. Za projekt potężnej konstrukcji odpowiada niezawodna VODASODOVA. Rozmiary konstrukcji pozwolą startującym zawodnikom na zaprezentowanie największych i najbardziej widowiskowych ewolucji. Po całym wieczorze pełnym emocji, nagród i wszechobecnej zajawy, nie może Was zabraknąć na najlepszym snowboardowym after party w Forum Przestrzenie. Będą luźne rozmowy o snowboardzie, pyszna szamka, świetna muzyka i mnóstwo beztroskiej zabawy dla odstresowania od dnia codziennego. Nie może Was tam zabraknąć!
krakowska gielda plyt winylowych
11.11
11 listopada wypada nam święto. U nas też będzie trochę świątecznie z racji tego, że to już dwudzieste nasze spotkanie. Możecie spodziewać się jak zwykle lawiny płyt winylowych i CD (wzbogaconej kasetami) oraz konkursów z nowymi i równie ciekawymi nagrodami, tak jak ostatnio. A ponieważ mamy taki właśnie mały jubileusz, postaramy się też o jakieś dodatkowe atrakcje. Forum Przestrzenie, gdzie ponownie odbędzie się giełda - najpopularniejsza klubokawiarnia w Polsce - zapewni Wam jak zwykle mnóstwo miejsca na wypicie kawy, herbaty czy piwa. Możecie też zjeść tam śniadanie, czy też obiad. Oferta jest szeroka i wyborna. Wszystkich melomanów i kolekcjonerów zapraszamy w drugą sobotę listopada już od godziny 11:00. A giełda potrwa jak zwykle do 16:00.
FilmoweLato
31.08
Cześć, leżak, widok na Kraków, Wisła, niebo, gwiazdy, zachód słońca, ekran, znajomi, czyli Filmowe Lato w Forum Przestrzenie czas zacząć! Od czwartku 22.06 zaczynamy cotygodniowe seanse, zaraz po zachodzie słońca. Nasz kolejny film to: Patroni: Radio Krakow, Off Radio Kraków, Ginger Joe Wstęp wolny // Zapraszamy.
urodziny
13.05
Cześć 4 wspólne lata:) Forum Przestrzenie to ulubione miejsce wielu z Nas. Tu pracujemy, żyjemy, odpoczywamy, spotykamy się ze znajomymi i przyjaciółmi. To nasz współczesny dom kultury, a dla wielu z nas drugi dom! Stworzyliśmy miejsce społeczne, czyli współtworzą je i mają na nie wpływ wszyscy odwiedzający. To dla Was i dla Nas, w rocznicę powstania Forum zorganizowaliśmy Urodziny SPOŁECZNOŚCI Forum. A bawić się będziemy przy dźwiękach poniższych zespołów i artystów :) MOP MOP SOUNDSYSTEM/ IT, P. UNITY, ENVEE, ANIMISIEWASZ TARTT. Zapraszamy do wspólnego świętowania!
abstrakt
22.04
ABSTRAKT FORUM // 22.04 - 23.09 // PAWILON LETNI Co się stanie, kiedy graffiti porzuci swoją klasyczną formę, zapomni o przyjętych założeniach i przestanie spoglądać w stronę utartych kanonów? Jakie pokłady nowych możliwości kryje w sobie abstrakcja, którą ogranicza jedynie wyobraźnia artysty? Zapragnęliśmy sprawdzić, gdzie leżą jej granice i czy one w ogóle istnieją, zapraszając do współpracy współczesnych twórców malarstwa abstrakcyjnego, których wspólny mianownik stanowi szeroko pojęty street art. Efektem naszych starań jest wystawa obrazów ABSTRACT FORUM 2017, które już niedługo pojawią się na ścianach Letniego Pawilonu Forum Przestrzenie. ABSTRAKT FORUM to zbiorowa wystawa prac niekonwencjonalnych artystów, których twórczość wymyka się powszechnym definicjom klasycznego nurtu graffiti. Kuratorzy wystawy – Łukasz Habiera Nawer i Maciej Malinowski – dokonali selekcji wybitnych, współczesnych malarzy, których korzenie są mocno osadzone w street arcie, jednak to, co aktualnie tworzą, zmierza w stronę niczym nieskrępowanej abstrakcji, pozbawionej zasad, kluczowych motywów i określonych form graficznych. Decydującym aspektem przy wyborze artystów była idea „Graffuturismu” – nowatorskiego pojęcia, które choć w namiastce pomaga zaklasyfikować prezentowane, trudne do zdefiniowania obrazy. Nowe, ekscytujące możliwości, nieograniczona wyobraźnia oraz kreatywność zaproszonych twórców to komponenty decydujące o wyjątkowości wystawy ABSTRAKT FORUM, która jako pierwsza w Polsce eksploruje i przybliża odbiorcy temat abstrakcji w wykonaniu streetartowych artystów. Wystawę obrazów będzie można oglądać w Letnim Pawilonie Forum Przestrzenie na ul. Konopnickiej 28 w Krakowie od dnia 22.04.2017 do 23.09.2017. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Wystawa została podzielona na dwie części: Część I : 22.04 - 15.07 Część II : 22.07 - 23.09 Potwierdzeni artyści: JAN KALAB MONEYLESS NAWER NELIO JAMES REKA AUGUSTINE KOFIE ROBET PROCH REMI ROUGH Nie potwierdzonych jest jeszcze trzech artystów, których nazwiska podamy w najbliższym czasie. ............................................................................................................. Wernisaż wystawy: 22.04.2017 godzina 19.00 Koncert zespołu: The Johny Freelance Experience ............................................................................................................. Współorganiozatorem wystawy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe Mecenasi: Pilsner Urquell, Liquitex, Windsor&Newton Partnerzy: Boom apartments, Wyspa Forum Patroni Medialni: Off radio Kraków, Sosm.pl, Lounge mail wystawy: maciek@forumprzestrzenie.com produkcja wystawy: Teren Prywatny
osiemdziewiec.com
08.11
I oto jest nasz nowy projekt, zrealizowany wspólnie z Unsound Festival - Klub 89! Wcześniej klub ten nazywał się Crazy Dragon, który tak jak hotel oficjalnie został otwarty w 1989 roku, a gościli w nim między innymi Steven Spielberg, Yello, Orkiestra Glenna Millera, George Bush, Vaclav Havel, Helmut Kohl, Francois Mitterand i wielu innych. Matką chrzestną otwarcia klubu była Halina Frąckowiak. Oryginalny wystrój klubu pozostał nienaruszony, wspaniale oddając intymną atmosferę przywołującą na myśl bogatą historię miejsca. Możecie odnieść wrażenie, że trafiliście do filmu Davida Lyncha. Odrobina historii :) Klub jak i my mieści się w Hotelu Forum. Hotel został zaprojektowany przez Janusza Ingardena. W czasach swojej świetności był uznany za jeden z najnowocześniejszych budynków w Polsce, kwintesencję luksusu i dobrobytu.
#89
TARGI KRAKÓW ŁAŁ VOL 10
08.10
Kraków ŁAŁ Odsłona Dziesiąta Targi mody dziecięcej, zabawek i akcesoriów. 8. października zapraszamy na dziesiątą jubileuszową edycję targów Kraków ŁAŁ. To najlepsza okazja, by spędzić super dzień i poznać niezwykłe marki dziecięce. Nasi wystawcy zaskoczą Was niepowtarzalnym asortymetem. Na dzieciaki czeka moc atrakcji w naszej ŁAŁowej Strefie Zabawy Kiedy: sobota 8.10.2016 godz. 11-18 Gdzie: Forum Przestrzenie ul. Konopnickiej 28 WSTĘP WOLNY W jednym miejscu to, co najlepsze dla Dzieciaków! Pojawią się wystawcy z modą dziecięcą, książkami, zabawkami, biżuterią oraz dodatkami dla najmłodszych, będzie można zakupić artykuły wyposażenia pokoi dziecięcych, kosmetyki oraz wyjątkowo spedzić czas podczas ŁAŁowego dnia!
KONKURS // FOTO
16.06
Cześć, Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Zasady są proste: 1. Zrób zdjęcie w Przestrzeniach Brodziaka w Pawilonie Letnim /ostatni bar/Forum Przestrzenie 2. Opublikuj na instagramie z tagiem ‪#‎forumbrodziak‬ 3. Wygraj poster z jedną z 7 fotografii autorstwa Szymona Brodziaka / Szymon Brodziak /prezentowanych na wystawie! Rozstrzygnięcie raz w miesiącu, aż do września! Powodzenia :) #forumbrodziak
EVERYTAP W FORUM
01.03
Od dziś, to jest od 1 marca używamy w Forum alikacji Everytap. Jak to działa? Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację #everytap i już za to dostaniesz do wyboru kawę lub Jagermeistera. Później już tylko zbieraj punkty. 10 x kawa = 11 kawa w prezencie 10 x pizza = 11 pizza w prezencie Zapraszamy!
DOŁĄCZ DO ZAŁOGI
24.01
Cześć, Forum Przestrzenie rozwija się, rozprzestrzenia i szykuje do sezonu leżakowego 2016. W związku z tym powiększamy naszą załogę!:) Może chcesz do nas dołączyć? Poszukujemy: - menagera/ z doświadczeniem na tym stanowisku (gastronomia/ bar) - barmanów - pizzera - kucharzy - pomocy kuchennej Jeśli jesteś zainteresowany, masz ukończone 21lat i jesteś zmotywowany do pracy, prosimy wyślij nam swoje cv na adres: info@forumprzestrzenie.com, z dopiskiem o jakim stanowisku myślisz, Do zobaczenia!
Cześć 2016
31.12
Dziękujemy Wam za kolejny wspólnie spędzony rok! ❤ Udanego Sylwestra i spełnienia marzeń w 2016😊
VIGO KOMBUCHA
24.11
Od listopada mamy nowy napój Vigo Kombucha // VIGO to napój herbaciany na bazie kombuchy – grzybka japońskiego, wykorzystywanego w medycynie naturalnej już od tysięcy lat. VIGO ma rewelacyjny, bardzo orzeźwiający choć nietypowy smak, ale przede wszystkim jest fabryką zdrowia! Jak go stworzyliśmy? Tworząc VIGO, wykorzystaliśmy tylko składniki naturalne. Odpowiednio skomponowanej esencji z kombuchy poszukiwaliśmy przez kilkanaście miesięcy. Stworzyliśmy napój z najlepszych gatunków grzybków japońskich, herbaty ziołowej i naturalnej wody źródlanej. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby VIGO spełniło nasze wysokie wymagania jakościowe, nie tracąc podczas procesu produkcji swoich wartości odżywczych – by było zdrowe i cieszyło Twoje podniebienie wyjątkowym smakiem. Nie stosujemy cukru, słodzików, żadnego aspartamu, stewii czy ksylitolii. Słodzimy samą naturą – ekstraktami owocowymi, czyli tym, co w owocach jest najsłodsze ;) VIGO jest bezglutenowy, a zawarte w nim substancje sprzyjają stwarzaniu przyjaznego środowiska dla rozwoju probiotyków, które korzystnie wpływają na nasz układ odpornościowy. Nie stosujemy sztucznych barwników, konserwantów i innych chemicznych modyfikacji.
Nowe wino!
29.10
BOB'S YOUR UNCLE - to nasze nowe wino! Pochodzi z Południowej Afryki. Biały Bob to mieszanka "pasujących do siebie szczepów", a czerwony powstał ze "smacznych" winogron! 😍😳 Winnice Boer & Brit idą ostro pod włos rozlewając pyszne wino do klasycznych butelek piwnych o pojemności 500ml. Zwolennicy piwa, też zasługują na wino! ps: bob's your uncle - to idiom oznaczający " w porząsiu".
Nowe Menu
01.10
Zapraszamy na nowe październikowe menu! Mamy nowe śniadania, lunch'e i dwie nowe pizze - sezonową z borowikami i wegańską z dynią. Smacznego!
Warsztaty dla dzieci
27.09
Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Dziś od 13.oo do 16.oo wstęp wolny Duże oczy… nosek…. piórka….. zakręcimy… dorysujemy… przykleimy…. >>>>>>>>>>>>CZAS NA SOWY! Rodziców zapraszamy na kawę:) Do zoabczenia!
CZEŚĆ
09.05
Witamy na nowej stronie Forum Przestrzenie!